Jakie sprzęty ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym?

Opieka nad osobą chorą albo z niepełnosprawnością, która jeździ na wózku inwalidzkim albo jest leżąca, nie jest łatwa. Tym bardziej, o ile taką osobą opiekuje się rodzina.
Niezbędny może okazać się sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Jest on zazwyczaj bardzo drogi. Można starać się o dofinansowanie z PFRON a także poszukać sprzętu używanego.
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne to często niezbędne wyposażenie dla osoby starszej, chorej lub z niepełnosprawnością. Takie łóżko ma wiele udogodnień. Podnoszone zagłówki umożliwiają obranie wygodniejszej pozycji a także jedzenie. Dzięki regulacji kąta nachylenia segmentu łydki oraz uda, można poprawiać krążenie. Jest to najbardziej istotne w sytuacji osób leżących. Podnoszone barierki zabezpieczają chorego przed wypadnięciem.
Niektóre firmy oferują używane łóżka rehabilitacyjne transportowe, które są tańsze. Są przetestowane, przechodzą serwis i na prawdę często mają gwarancję.
W domowej opiece nad osobą niepełnosprawną przydają się również schodołazy osobowe. Pomagają one bezpiecznie transportować osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sprzęt taki testuje się też w wąskich klatkach schodowych. Można je składać, zatem nie zajmują bardzo dużo miejsca. W razie konieczności mieszczą się do bagażnika samochodu.
Schodołazy osobowe gwarantują bezpieczeństwo zarówno choremu, jak i opiekunowi. Transport po nierównej nawierzchni wymaga szczególnej ostrożności. Są dużym ułatwieniem w pokonywaniu barier architektonicznych. Schodołazy osobowe są alternatywą dla wind, kiedy nie ma sposobów montażu ich do budynku.

Więcej informacji na stronie: podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe.