Kancelaria odszkodowawcza – kiedy zgłosić się po pomoc?

Jeżeli ulegliśmy wypadkowi komunikacyjnemu lub także wypadkowi na chodniku, to powinniśmy mieć świadomość, że w zgodzie z przepisami prawa przysługuje nam odszkodowanie. Jednak procedury powiązane z uzyskiwaniem odszkodowań są na prawdę często trudne oraz mocno utrudnione przez firmy ubezpieczeniowe, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, jakiej udziela kancelaria odszkodowawcza warszawa.
Odszkodowanie – jakie kroki trzeba podjąć?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że odszkodowania powypadkowe, jak też komunikacyjne wypłacane są przez firmy ubezpieczeniowe, w interesie których leży obniżenie wartości wypłaconego odszkodowania.

Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby zbierać całą dokumentację związaną z wypadkiem, a zatem np zrobić zdjęcia oblodzonego oraz nieodśnieżonego chodnika. Warto mieć na uwadze też o tym, by zachować wszelkie rachunki za leczenie, wizyty lekarskie czy podjętą rehabilitację. Ponadto, warto w tym niełatwym procesie uzyskiwania odszkodowania wspomóc się fachową pomocą prawną, jakiej podzielają kancelarie adwokackie. Odszkodowanie za złamaną nogę może być wypłacone w różnej wartości, wszystko zależy od tego jak poważny jest to uraz oraz od czasu rehabilitacji, jak również okoliczności, w których doszło do wypadku. Warto zdawać sobie sprawę więc o tym, aby ubiegać się o odszkodowanie, której należy nam się z racji wypadku. Zbierajmy również wszelką dokumentację medyczną, taką prześwietlenia, wyniki badań USG oraz zaświadczenia z wizyt lekarskich a także sesji terapeutycznych.

Zobacz więcej: Złamanie obojczyka.