Czy warto korzystać z komory normobarycznej

Covid 19 jest jak dotąd najpoważniejszą pandemią. Różne badania wykazały, że tlenoterapia odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu tej choroby. Terapia tlenowa w komorze Normobaric zapewnia pacjentom bezpieczny, skuteczny i wygodny sposób na otrzymywanie bardzo wysokiej jakości tlenu uzupełniającego w czasie rekonwalescencji po infekcji Covid19.

Tlen może wspierać funkcje komórkowe i pomagać w zmniejszeniu stanu zapalnego, bólu i zmęczenia.
Normobaria, zwana też tlenoterapią hiperbaryczną lub zwyczajnie HBOT, to zabieg stosowany w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Terapia opiera się na założeniu, że wzrost ciśnienia otoczenia na zewnątrz ciała pacjenta powyżej ciśnienia atmosferycznego sprawia zwiększenie przepływu tlenu do tkanek. Skutki komór normobarycznych mogą być szeroko zakrojone i znaczące, a nawet są stosowane w leczeniu urazów związanych z walką.
Tlenoterapia komorowa normobaryczna jest cenną opcją leczenia pacjentów z różnymi schorzeniami. Przywraca funkcje fizjologiczne a także zmniejsza nasilenie i czas trwania działań niepożądanych, prowadząc do zmniejszenia dolegliwości pacjenta.
Komory normobaryczne działają poprzez powiększenie ciśnienia otoczenia wewnątrz komory. Gdy ciśnienie wzrasta, naczynia krwionośne w ciele są zmuszone do szerszego otwarcia, co umożliwia na dotarcie większej ilości tlenu do tkanek. Normalne ciśnienie atmosferyczne wynosi mniej więcej 800 mmHg, podczas gdy ciśnienie w komorze normobarycznej może sięgać 1200 mmHg.
Terapia tlenowa jest szeroko stosowanym zabiegiem medycznym, przede wszystkim w leczeniu chorób wywołanych anemią. Może być również stosowany po regeneracji coxid19 w celu poprawy funkcjonalności tkanek dotkniętych infekcją. Działa poprzez dostarczanie dodatkowego tlenu do tkanek dotkniętych infekcją. Odbywa się to za pomocą maszyny, która pompuje tlen do krwi pacjenta.

Więcej informacji na stronie: normobaria łódzkie.