SEO katalog a pozycje

Żeby dotrzeć ze własną stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnorakich rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niezbyt długim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron www może rządzić się swoimi regułami, warto więc zacząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie wyborów, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeśli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim właściciel strony zacznie zatem procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog stron internetowych. Wiele z nich daje alternatywę bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga natomiast wstawienia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana witryna znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze wszystkim osobom odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy lub prywatnego posiadacza tej strony. Najlepszym rozwiązaniem są wtedy darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takim przypadku katalogi zarabiają wyłącznie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby właściwie każdy katalog stron www, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Gwarantuje to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, by strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z głównych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Zobacz również: katalogi www.