Lakierowane szkło we wnętrzach

Nowoczesne wnętrza, nie stanowią już jedynie przestrzeń do mieszkania czy wypoczynku,niemniej jednak przede wszystkim, stają się wizytówką domowników. Podkreśleniu śliczna i efektywności pomieszczeń bez wątpienia służy hartowane lakierowane szkło, które poza walorem estetycznym ma także atut odporności na zniszczenie.

Lakierowanie szkła powoduje, że tego typu produkt ozdobny, zyskuje piękny wygląd, który idealnie komponuje się z wystrojem nowatorskich wnętrz, a przy tym jest bardzo trwały, dzięki czemu zachowuje własne walory przez wiele lat. Priorytetowo korzystnie jest zastosować szkło lakierowane hartowane w kuchni, gdzie zwykle szkodliwe dla ceramicznych płytek, działanie wysokich temperatur i wilgoci funkcjonuje destrukcyjnie, o tyle na szkło nie maja te czynniki negatywnego wpływu.
Panele kuchenne lakierowane – rodzaje
Emaliowane, które powlekane są farbą ceramiczną, nieorganiczną z jednej strony, a następnie hartowane, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lacobel (kolorowe szkło lakierowane), które charakteryzuje się wysokim stopniem połysku, co optycznie powiększa przestrzeń. Matelac, które powlekane są lakierem matowym, nadające przestrzeni subtelnego wyglądu.. Rosnące zapotrzebowanie na szklane produkty dekoracyjne, doprowadziło do wytworzania kilku technice uszlachetniania powierzchni: piaskowanie,wytrawianie kwasami,sitodruk. Trendy w nowoczesnym wystroju wnętrz, powodują, że szkło jest chętnie wybierane jako element dekoracyjny w mieszkaniach, domach i apartamentach. Wybór stosownego rodzaju produktu, jest rezultatem indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu dekoracyjnego.
Sprawdź tutaj: szkło lakierowane hartowane.