Kancelaria adwokacka – zakres usług

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnorakich dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego a także podatkowego. Jeśli więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do prawnika o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Głównie powinno się wyraźnie zaznaczyć, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak też biznesowym, czyli przedsiębiorstwom a także spółkom.

Jest to w głównej mierze obsługa prawna dotycząca analizy oraz weryfikacji dokumentacji firmowej. Dodatkowo, adwokaci odpowiadają też za zakładanie spółek poznań. Warto dodać, że profesjonalna pomoc prawna jest również niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak także przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak także sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta też przed urzędem skarbowym. W dodatku, adwokaci, którzy specjalizują się w nieomalże podatkowym, oferują nie tylko doradztwo, niemniej jednak też występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, między innymi takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w sytuacji działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba jednakże pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej.

Dodatkowe informacje: spółka z o.o. poznań.