W czym pomoże nam prawnik?

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak także instytucji oraz przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków oraz umów. Bardzo istotną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które umożliwia na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

Przy tym, prawnik reprezentuje własnego klienta w sądach a także urzędach. A zatem występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam adwokat?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różne działy prawne. Są to między innymi sprawy spadkowe, którymi zajmuje się spadek prawnik. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy związane z nabyciem zachowku. Warto zdawać sobie sprawę także, że możemy skorzystać z pomocy adwokata w przypadku nadużyć a także nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Niemała część spraw tyczy się prawa cywilnego, są to między innymi sprawy alimentacyjne oraz rozwodowe. Takimi sprawami para się rozwód adwokat. Są to też sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy powiązane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Znaczna część spraw tyczy się prawa podatkowego a także gospodarczego. Z takich usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Bardzo wiele firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Polecamy: spadek gdynia.