Pomoc drogowa – usługi

Jeżeli już podczas podróży samochodem doszło do jego awarii lub też do kolizji, wtedy powinno się skorzystać z rozwiązania, jakim jest pomoc drogowa, która oferuje duży zakres usług. Warto być świadomym jednak, ażeby skorzystać z usług doświadczonej firmy, która oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi na bardzo wysokim poziomie.
Pomoc drogowa – co powinno się mieć świadomość tego?
Należy zacząć od tego, że firmy oferujące pomoc drogową powinny działać w sposób kompleksowy, jak również całodobowo oferować swoim klientom pomoc na drodze.

W dodatku, w ramach usług powinno znajdować się w głównej mierze holowanie, w przypadku kiedy samochód nie może być naprawiony na miejscu. W sytuacji kolizji wypadku albo zjechania z drogi pomoc drogowa powinna obejmować również wyciągnie pojazdu z rowu, awaryjne odpalanie samochodu czy dowóz paliwa. Nie zapominajmy też o tym, że samochody pomocy drogowej są specjalnie przystosowane, dlatego możliwe jest udzielenie wsparcia technicznego na miejscu, np na autostradzie, kiedy samochód ulegnie awarii. W sytuacji bardziej istotnych awarii technicznych, kiedy doraźna pomoc techniczna jest niewystarczająca, wtedy warto korzystać z opcji, jaką jest laweta, która dowiezie uszkodzony lub niesprawny technicznie samochód do warsztatu, gdzie zostanie poddany przeglądowi i naprawiony. Jak się więc okazuje, pomoc drogowa to szeroki zakres usług, który obejmuje między innymi przepływ koła na drodze, awaryjne odpalanie z kabli, jak również dostarczenie pojazdu zastępczego z OC sprawcy czy rozładunek pojazdu z tira.

Źródło informacji: pomoc drogowa Kraków.