Apteczka pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj małych rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą odnaleźć się też leki, których jej właściciel potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę zawsze zawiera środki, które w stanach obniżonego albo podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. Jeżeli już ma się małe dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny wyszukać się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być także komponowana apteczka na wyjazd. W takiej z całą pewnością powinny wyszukać się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować także środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto posiada z niej korzystać i w dokąd odbywa się dany wyjazd. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia podczas wypadów zagranicznych. Wtedy w każdej sytuacji trzeba mieć ze sobą leki, które przyjmuje się na stale i takie na wszelki wypadek. Podobne nie zawsze uda się dostać za granica, więc nie gorzej jest posiadać swoje prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być zrobione z plastik albo tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia swoje zadanie.
Warto sprawdzić: apteczka na wyjazd.