Baner wielkoformatowy

Agencje reklamowe bardzo częstokroć dostają zlecenia, których zadaniem jest opracowanie plakatów i banerów reklamowych. Za ich poradą reklamuje się wiele firm.

Takie materiały reklamowe wykorzystywane są powszechnie i w znaczącej liczbie przypadków można je spotkać. Nie wyłącznie w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Baner wielkoformatowy zazwyczaj jest opracowywany na potrzeby takich inwestorów, którzy na reklamę mogą poświęcić sowite fundusze. Bo baner taki nie należy do najtańszych. O jego cenie decyduje nie jedynie jego projekt. Znaczący procent całego wydatku stanowi koszt jego wydruku. W dodatkuA dodatkowo baner taki musi być zamieszczony na odpowiednim miejscu i dostęp do takiego też wiąże się z kosztami.
Dlatego również, o ile ktoś decyduje się na baner reklamowy, to w każdej sytuacji mniej więcej określa się mu koszt, jaki z takim będzie się wiązał. Im taki baner będzie większy, tym jego cena będzie wyższa znaczenie ma również to, na jakim materiale taki baner będzie wydrukowany. Nie za każdym razem ponieważ są to banery drukowane na papierze. Jeżeli już będzie to baner firmowy, to może on być drukowany na specjalnej tkaninie, na metalu albo na plexi. W takich sytuacjach jego cena w sposób automatyczny będzie większa. Ci jednak, którzy zlecają wykonanie takiego banera, mają tego całkowitą świadomość. Zanim zdecydują się oni na konkretną agencję, która przygotuje dla nich baner reklamowy projekt, zasięgają oni treści o tym, ile taki baner może kosztować. Dzięki temu posiadają oni pojęcie o tym, ile kosztuje sam projekt i jak kosztowna jest jego realizacja. O ile okaże się, że przewidzieli na ten cel zbyt niezbyt duże fundusze, to albo zamiar taki jest modyfikowany albo wygospodarowuje się na ten cel dodatkowe środki. O ile ponieważ chodzi o baner firmowy, to ten musi być solidny, bo posiada służyć przez dłuższy czas. Dlatego ważne jest ażeby nie jedynie był atrakcyjny i czytelny, ale żeby wydrukowano go na solidnym materiale.
Źródło: www.whiteart.pl/billboardy-banery.