Nieznany numer telefonu

Coraz częściej nieświadomie zaznaczamy zgodę marketingową na przetwarzanie swoich danych, takich jak numer telefonu , a dodatkowo adres e-mail. W większości przypadków robimy to nieświadomie. Zamawiając coś przez internet, zakładając konto na danych serwisach lub poszukując kredytów albo innych usług.

Po tej zgodzie zaczynają się telefony. Rano, wieczorem i po południu. Z każdej strony odbierasz telefon i słyszysz: Dzień bardzo dobry z tej strony ….. Dzwonię, ponieważ wygrał Pan w konkursie. Rozmowa będzie nagrywana. Nie wiem, czy w gronie nas jest ktoś, kto przenigdy tego nie słyszał. Na dodatek, coraz więcej oszustów dzwoni z dziwnych numerów, by naciągnąć cię na wysokie rachunki. Ażeby uniknąć rozczarowań, powinniśmy z dużą uwagą sprawdzić czyj to numer i kto dzwoni. Gdzie sprawdzać takie rzeczy, skąd mam mieć świadomość tego do kogo powinno się nieznany numer? Odpowiedź znajdziecie w internecie. Wystarczy wpisać wcześniejsze pytania, jak np – czyj to numer – w wyszukiwarkę internetową, dodać numer telefonu i dostaniemy odpowiedzi od innych internautów, do których dzwonił potencjalny nieznajomych. Jeśli jakiś nieznany numer nęka Cię od dłuższego czas, trzy rozwiązania:
– po pierwsze nie odbierać aż sam odpuści
– zablokuj numer korzystając z odpowiedniej funkcji w telefonie
– dowiedz się kto jest administratorem bazy z Twoim numerem telefonu, skontaktuj się z nim i wycofaj swoją potwierdzenie. Przed zaakceptowaniem niektórych nieznanych regulaminów, przeczytaj gruntownie na, co wyrażasz potwierdzenie. Uniknie to wielu niemiłych sytuacji , a ponadto niepotrzebnych nerwów.
Więcej informacji na stronie: nieznany numer.