Dlaczego warto zdecydować się na skuteczne olejki CBD?

Preparaty zawierające kannabinoidy tj. olej CBD, są wyjątkowo skuteczne w leczeniu wielu przypadłości, włączając w to zarówno choroby cywilizacyjne, jak i poważne schorzenia — takie jak autyzm czy stwardnienie rozsiane.Skąd wziął się fenomen tego naturalnego leku?CBDjest odpowiednikiem związków chemicznych, naturalnie występujących w organizmie ludzkim, zwanych endokannabinoidami. Odgrywają one szczególną rolę w głównej mierze w optymalizacji podstawowych procesów fizjologicznych organizmu, jak i wspomaganiu go w walce z bardzo poważnymi chorobami.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko kannabinoidy pozytywnie wpływają na ludzki organizm. W tych samych gruczołach konopi, w których powstają zarówno kannabinoidy, jak i psychoaktywne THC, produkowane są także terpeny. Substancje te nie są unikatowe dla konopi siewnych i naturalnie występują np w owocach, igłach sosnowych i tym podobnych. Na rynku bez trudu znajdziemy olejek CBD zawierający terpeny, które wspomogą działanie kannabinoidów.
To wszystko nie znaczy jednak, że terpeny zajmują się tylko wspomaganiem procesów i same w sobie są pozbawione leczniczych właściwości. Najpopularniejsze z tej grupy związków cechują się działaniem przeciwnowotworowym czy poprawiającym działanie układu nerwowego człowieka.Zaskakującym faktem jest, że to właśnie terpeny odpowiedzialne są za zapach, z którym rozpoznajemy poszczególne odmiany marihuany a także niektóre gatunki owoców. Na przykład — specyficzny aromat, który nazywamy cytrusowym, znany z owocami takimi jak cytryny czy pomarańcze, powodowany jest właśnie przez terpeny, które występują w owocowych skórkach.
Dodatkowe informacje: Olejek cbd.