Czym jest chandra w okresie jesieni?

Krótkie dni jesienią sprzyjają pogorszeniu samopoczucia, jest to tak zwane przesilenie jesienne, które może dotyczyć różnorakich osób bez względu na ich wiek. Powinniśmy uprzytamnić sobie, że takie przesilenie ma swoje charakterystyczne objawy, które należy jak najszybciej wyłapać, by odnaleźć sposoby na poprawę samopoczucia.
Co warto mieć świadomość tego na temat jesiennej chandry?
Na starcie trzeba zaznaczyć, że przesilenie jesienne objawy to między innymi zmęczenie, apatia, pogorszenie apetytu, kłopoty z zasypianiem a wręcz bezsenność.

W dodatku dochodzą jeszcze rozdrażnienie czy nerwowość, małomówność, czy także kłopoty z koncentracją. Warto wspomnieć o tym, że takie objawy są zwłaszcza niebezpieczne dla osób starszych. Nie można się jednakże załamywać, ponieważ istnieją przetestowane sposoby na to, ażeby poprawić sobie samopoczucie w okresie chłodniejszych dni jesienią. Na początku trzeba tutaj wymienić przyjmowanie odpowiednich posiłków, a zatem przeznaczenie zbilansowanej diety, która będzie bogata w witaminy, w głównej mierze witaminę C, ale również włączyć do posiłków ryby, które bogate są kwasy omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy. Warto dodać też o tym, że o ile zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to choroba afektywna sezonowa, która dotyka wielu ludzi i wywołana jest głównie niedostateczną ilością światła słonecznego. Sposobem na radzenie sobie z objawami takiego przesilenia jest także zastosowanie fototerapii, która jest zabiegiem medycznym, w którym używa się światło.

Zobacz także: czym jest przesilenie jesienne.