Pamiątkowe zdjęcia

Fotografowie dzisiaj bardzo w bardzo wielu sytuacjach dostają zlecenia, gdzie oprócz zrobieniem określonych zdjęć, klienci proszą ich, żeby na ich bazie powstał oryginalny, pamiątkowy album ze zdjęciami. Nie s to albumy, gdzie wywołane uprzednio zdjęcie jest wklejane.

Są to tak zwane fotoksiązki. Prawie każdy fotograf, ażeby móc je przygotować, ma do dyspozycji specjalny program do budowy fotoalbumów. Dzięki niemu dobiera sobie układ poszczególnych fotografii w albumie. W ten sposób, zanim wybierze jego finalną wersję, może sprawdzić, jak będą wyglądały poszczególne pomysły.
Programy do fotoalbumów w wielu przypadkach dostępne są również w sieci, bo wielu fotografów przygotowuje fotoalbumy, realizując zlecenia online. Wówczas dają oni do dyspozycji swoich klientów program do tworzenia fotoksiążki, który nie jest skomplikowany w obsłudze. Osoby zainteresowane taką usługą wybierają sobie zdjęcia i dowolnie umieszczają je w albumie. Jeżeli wybiorą jakiś konkretny układ, to taki zostaje wydrukowany. W ogromnej liczbie przypadków jest również tak, że klienci tylko wybierają zdjęcia do fotoksiążki, a to, jaki jest ich układ, jest już decyzją fotografa. Program do fotoalbumów posiada dzisiaj do dyspozycji właściwie każdy liczący się na rynku fotograf, bo takie pamiątkowe albumy wytwarza się nie tylko z okazji ślubów. Coraz częściej zamawia się je jako pamiątki z chrztów, czy przyjęć komunijnych. Zdarza się, że fotoksiążki zamawia się jako prezenty na rocznice ślubów. Wtedy ich tematyką są te wydarzenia, które jubilaci mieli okazję razem przeżyć. Taki album to ekstra pomysł na prezent na kilka okazji.
Dodatkowe informacje: program do tworzenia fotoksiążki.