Wycena aktuarialna przedsiębiorstwa

Licencjonowani aktuariusze zajmują się usługami takimi jak wyceny finansowe oraz aktuarialne różnorakich podmiotów gospodarczych, a więc przykładowo przedsiębiorstw a także spółek. Powinniśmy posiadać świadomość, że biuro aktuarialne oferuje kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko przygotowywanie wycen dla różnorakich klientów, niemniej jednak też opracowanie modeli inwestycyjnych czy też analizy projektów i zamysłów modernizacyjnych restrukturyzacyjnych a także majątkowych.
Usługi biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że wycena aktuarialna wykonywana przez takie biura potrzebna jest w większości przypadków związanych z funkcjonowaniem firm oraz spółek na rynku.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że jeżeli już toczy się na przykład proces upadłościowy czy też likwidacyjny, to w takim wypadku warto skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które przeprowadzi kompleksową wycenę zarówno całej firmy, jak też jej zintegrowanej części. Warto być świadomym o tym, że taka wycena przyda się też w przypadku, jeżeli chcemy zoptymalizować naszą firmę pod względem podatków. Co więcej oferowane są usługi tj. wycena przedsiębiorstwa, ale także wyceny wartości niematerialnych oraz prawnych, a więc np takich jak znak towarowy, patenty, czy też relacje z klientami. Przy tym możemy także liczyć na usługę związaną z wyceną rezerw wykorzystanych na koszty wynikające z tytułu napraw gwarancyjnych. Jak więc widać, takie usługi obejmują różnorodne wyceny i skierowane są do różnorakich grup klientów.

Sprawdź również informacje na stronie: biuro aktuarialne.