Rodzaje markiz

Latem dopasowana osłona przed słońcem jest konieczna. W tym celu można stosować wiele różnych rozwiązań. Jednym z najczęściej wybieranych jest markiza, czyli zasłona przeciwsłoneczna stosowana na zewnątrz budynku.

Żaluzje czy zasłony wewnątrz domu nie wyróżniają się tak wysoką skutecznością jak markizy.
Markizy – najbardziej istotne informacje
Należy rozpocząć od tego, że odznacza się kilka rodzajów markiz. Zasadniczy podział jest oparty na kryterium przeznaczenia i w zgodzie z nim charakteryzuje się: markizy tarasowe, balkonowe oraz koszowe. Więc wybierając markizy Pabianice, możemy zdecydować się na model należący do jednej z owych trzech dziedzinie. Markizy balkonowe są mniejsze niż tarasowe, jednak markizy koszowe mają półokrągły kształt i są stosowane jako metoda zadaszenia nad wejściami do budynków, np hoteli albo restauracji. Oddzielną kategorię tworzą pergole tarasowe, które stanowią wytrzymałe pokrycie tarasu. Mogą być składane elektrycznie albo mechanicznie. Jest to rozwiązanie bardzo miłe dla oka, wybierane do eleganckich aranżacji w restauracjach czy hotelach.
Markizy oprócz osłony przed słońcem pełnią też funkcję reklamową. Na materiale umieszczane jest wtedy logo firmy, jej nazwa lub też dowolna grafika nawiązująca do działalności danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej rozpoznawalność w grupach docelowych. Nie jest zatem zaskoczeniem, że markizy reklamowe Warszawa cieszą się dużym zainteresowaniem i coraz więcej firm inwestuje w taką właśnie reklamę.
Warto sprawdzić: markizy balkonowe Łódź.