Namierzanie przecieków

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się bardzo często, w szczególności w przypadku instalacji starych a także zużytych. Warto być świadomym, że jeżeli już zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, trzeba jak najszybciej znaleźć firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na zlokalizowania wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznego sprzętu, który pozwala ze starannością namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez profesjonalnego sprzętu oraz przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie własną pracą zlokalizować wycieków, np w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Natomiast to nie koniec, ponieważ w następnej kolejności niezbędne jest zlokalizowanie miejsca, które sprawia wyciek. W tym celu używa się różnorodne metody a także materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Warto pamiętać też, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury lub rozszczelnienia instalacji, co umożliwia na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. Jeżeli więc podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do fachowej firmy.

Zobacz również: bezinwazyjne uszczelnianie.