Krzewy ozdobne

Pięknie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią doskonałe miejsce odpoczynku. Aby ogród jak najpełniej spełniał swoje funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Powinno się bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny równie najlepiej radzą sobie w konkretnych warunkach.

Dlatego wybierając krzewy i kwiaty, w każdej chwili sprawdzajmy jakie stanowiska preferują i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki proste w uprawie, które nie wymagają dużo uwagi i świetnie radzą sobie na różnorakich glebach, przykładowo Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, jednak szczególnie widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której śliczne bardzo duże kwiaty są doceniane przez znawców globalnie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga omal dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na sam początek są białe, niemniej jednak wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo albo w dziale, np wzdłuż alejek. Krzewem, który również wyróżnia się cudownymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W sytuacji tej rośliny należy natomiast wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Warto sprawdzić: Hortensja Vanille fraise.