Czy wszędzie można zainstalować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym. Głównie system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, sprawia równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W przypadku kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Więc ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort termiczny. To jednak nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w sytuacji kaloryferów obniża także poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozwiązaniem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto więc poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym powinno się wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia efektownych prac budowlanych. Nie trzeba więc skuwać całej posadzki, by uruchomić rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu około dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany szybko. W sytuacji mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co najbardziej istotne, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie uwalnia się do wnętrza.
Polecam: ogrzewanie podłogowe frezowane.