Stan techniczny urządzeń dźwignicowych – odbiory UDT

Powinno się pamiętać, że w przypadku urządzeń dźwignicowych musimy skorzystać z usług fachowych firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie montażu oraz konserwacji urządzeń tego rodzaju. W związku z tym korzystając z urządzeń takich jak suwnice, żurawie, dźwigniki czy trawersy musimy zgłosić się do firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia UDT.
Serwis oraz konserwacja urządzeń dźwignicowych – co powinno się wiedzieć?
Głównie musimy być świadomym, że obsługa oraz konserwacja urządzeń transportu bliskiego wymaga odpowiednich uprawnień, które wydawane są przez słuszny Urząd Dozoru Technicznego, czyli UDT.

Serwis urządzeń dźwignicowych Konin wykonywany jest przez pracowników posiadających należyte kwalifikacje oraz uprawnienia w zakresie złożonego montażu oraz serwisowania urządzeń takich jak żurawie czy trawersy. Naprawy urządzeń dźwigowych Konin dotyczą zarówno urządzeń objętych gwarancją jak i pogwarancyjnych, dzięki czemu zyskujemy fachową pomoc w przypadku z każdego rodzaju sprzętu. Usługi serwisowe obejmują też przygotowanie urządzeń do okresowych obowiązkowych badań UDT. Obejmuje to w głównej mierze sporządzanie dokumentacji urządzeń, która jest poddawana weryfikacji w czasie przeglądu. Pamiętajmy, że niesprawny sprzęt nie zostanie dopuszczony do pracy. Odbiory UDT Szamotuły umożliwiają w zgodzie z rozporządzeniem Rady Ministrów używanie danego sprzętu tylko na bazie decyzji urzędu dozoru technicznego. Procedura odbioru polega na testom stanu technicznego urządzenia oraz zweryfikowaniu dokumentacji.

Dodatkowe informacje: Serwis urządzeń dźwignicowych Leszno.